هزینه-جراحی-بینی-استخوانی

هر آنچه باید درباره جراحی بینی استخوانی بدانید…

آنچه می خوانید...
به post امتیاز دهید
بینی-استخوانی

رینوپلاستی یا جراحی بینی، باعث تغییر شکل ظاهری بینی می شود. هدف از انجام آن ممکن است تغییر ظاهر بینی، بهبود تنفس یا هر دو باشد. اصطلاحی که امروزه مردم از آن برای تعریف نوع بینی استفاده می کنند، بینی استخوانی و بینی گوشتی است. در این مقاله قصد داریم درباره جراحی بینی استخوانی اطلاعات مفیدی در اختیار شما قرار دهیم. چنانچه قصد انجام این جراحی را دارید یا می خواهید در این زمینه بیشتر بدانید، در ادامه با ما همراه باشید…

در ویس زیر می توانید خلاصه ای از مطالب این مقاله را بشنوید:

دسترسی آسان به بخش های مهم مقاله

نگاهی کلی به جراحی زیبایی بینی

بازگشت به محل کار

یک هفته

بهبودی کامل

یکسال

دوران نقاهت

دو هفته

زمان جراحی

۱ الی ۴ ساعت

آناتومی بینی

بینی متشکل از استخوان و غضروف هایی می باشد که توسط پوست و گوشت پوشانده شده است. آن بخش از بینی که ما بین چشم ها قرار گرفته است، استخوان بینی نامیده می شود و بخش پایینی بینی از غضروف ساخته شده است. در ادامه به بررسی ساختار داخلی و خارجی بینی می پردازیم:

ساختار داخلی بینی

ساختار داخلی بینی شامل استخوان بینی، سپتوم یا تیغه بینی، حفره بینی و غضروف ها ساخته شده است. غضروف های بینی شامل موارد ذیل می باشد:

 • یک غضروف تیغه بینی
 • دو غضروف کناری
 • دو غضروف پره بینی

ساختار خارجی بینی

ساختار خارجی بینی که برای ما قابل مشاهده است شامل ریشه بینی، پشت یا پل بینی، کلوملا و بال بینی می باشد.

 • ریشه بینی: بخشی که بینی را از پیشانی جدا می کند و بین دو چشم قرار داد، ریشه بینی نامیده می شود.
 • پل بینی: بخشی که باعث اتصال نوک بینی به صورت می شود، پشت بینی یا پل بینی نامیده می شود. بخش بالایی پل بینی شامل استخوان های بینی است و نیمه پایین آن هم شامل غضروف هایی بینی باشد.
 • بال بینی: بال بینی، قسمت بیرونی حفره بینی را تشکیل می دهد که در زیر پوست آن غضروف های جانبی بینی قرار گرفته اند. کلوملا: بخشی که بین دو حفره یا سوراخ بینی قرار دارد، کلوملا نام دارد که در زیر پوست آن غضروف میانی بال بینی قرار گرفته شده است.

زیبایی شناسی بینی

شاید تصور کنید که بینی سربالا و بسیار کوچک ایده آل چهره شما می باشد، اما باید بدانید که از لحاظ زیبایی شناسی، اندازه بینی بر اساس یک سری معیارها و تناسب با سایر اجزای باید در نظر گرفته شود. شکل لب، فاصله آن از بینی،فاصله میان چشم ها باید با اندازه بینی و شکل آن هماهنگی داشته باشد.

آمار جراحی بینی در ایران

آمار جراحی بینی در ایران روز به روز افزایش پیدا می کند و ایران در جراحی زیبایی بینی جزو ۱۰ کشور اول قرار گرفته است. بسیاری از افراد از کشورهای مجاور یا کشورهای اروپایی برای انجام این جراحی به ایران می آیند. هزینه جراحی بینی نیز در ایران نسبت به کشورهای دیگر بسیار پایین می باشد.

در ایران ۵ برابر بیشتر از میانگین جهانی عمل بینی انجام می شود. در بخش زیر می توانید مقایسه آمار سالیانه جراحی بینی در کشور ایران و آمریکا را مشاهده کنید:

جراحی زیبایی بینی در ایران

جراحی زیبایی بینی در آمریکا

ویژگی های بینی استخوانی

بینی ها به دو دسته بینی استخوانی و بینی گوشتی تقسیم می شوند و اصطلاحی که امروزه در بین مردم وجود دارد. تکنیک و روش مناسب برای جراحی بر اساس نوع بینی مشخص می شود. رینوپلاستی می تواند استخوان، غضروف، پوست یا هر سه را تغییر دهد. هنگام برنامه ریزی برای جراحی بینی، جراح سایر ویژگی های صورت، پوست روی بینی و آنچه که می خواهید تغییر دهید را در نظر می گیرد. در ادامه می خواهیم به ویژگی های بینی استخوانی بپردازیم.

بینی های استخوانی دارای پوستی نازک می باشند، بر عکس بینی های گوشتی که پوستی ضخیم و چرب دارند. از این رو جراحی بینی استخوانی از جراحی بینی گوشتی آسان تر می باشد و دوران نقاهت و ورم پس از جراحی کمتر خواهد بود. بینی های استخوانی دارای غضروف مطلوب و مستحکم می باشند و این نوع بینی نیاز به پیوند غضروف ندارند. از لحاظ ظاهری نیز دارای قوز و برآمدگی روی پل بینی می باشند. سمت بالایی ساختار بینی استخوانی و قسمت پایینی آن غضروفی است.

شرکت در آزمون روبرو به شما در شناخت نوع بینی تان کمک می کند.

بینی من استخوانی است یا گوشتی؟

این آزمون به شما کمک می کند تا نوع بینی خود را تشخیص دهید.

تست-تشخیص-نوع-بینی

۱ / ۴

آیا بینی با نوک و پره های پهنی دارید؟

۲ / ۴

آیا هنگام لمس بینی متوجه استخوان و غضروف های آن می شوید؟

۳ / ۴

آیا بینی شما دارای قوز و برآمدگی و فرورفتگی روی پل بینی است؟

۴ / ۴

آیا پوست بینی شما ضخیم و چرب است؟

امتیاز شما

میانگین امتیازها ۸۳%

۰%

چنانچه قصد انجام جراحی بینی را دارید فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم:

نام و نام خانوادگی
شماره تماس
اطلاعات با موفقیت ثبت شد.
خطایی رخ داده است. لطفا اطلاعات را به صورت کامل وارد کرده و مجدد تلاش کنید.

علت ایجاد قوز بینی

قوز بینی، ناهنجاری های غضروفی و استخوانی روی آن می باشد. برای اکثر مردم، هیچ چیز ناسالم یا خطرناکی در مورد این برآمدگی های طبیعی روی بینی وجود ندارد. اما برخی نسبت به ظاهر قوز پشت بینی احساس بدی دارند. برداشتن قوز بینی یکی از رایج‌ترین دلایلی است که افراد برای انجام جراحی زیبایی بینی اقدام می‌کنند.

از جمله علل ایجاد قوز روی بینی می توان به موارد ذیل اشاره کرد:

 • ژنتیک
 • تروما یا جراحت
 • علل پزشکی
 • علل عفونی

جراحی بینی استخوانی

عمل بینی استخوانی، نوعی جراحی می باشد که در آن عیوب بینی مانند قوز، برآمدگی و فرورفتگی روی پل بینی، بدفرمی، افتادگی نوک بینی، بزرگی حفره های بینی و … برطرف می شود. بینی های استخوانی از لحاظ ظاهری دارای قوز هستند و پوست نازکی دارند. همچنین از انعطاف پذیری بالایی برخوردار می باشند و استحکام بالایی دارند. در صورتثی که تیغه بینی کج باشد، ممکن است جراحی انحراف بینی انجام شود.

مدل های جراحی بینی استخوانی

امروزه جراحی بینی به سه مدل انجام می شود که با توجه به خواسته فرد متقاضی و صلاحدید پزشک انجام می شود. انواع مدل های جراحی بینی عبارتند از:

جراحی بینی طبیعی

جراحی بینی طبیعی مناسب افرادی است که می خواهند پس از جراحی، فرم بینی طبیعی داشته باشند و بیشتر رفع ایرادات بینی برای آن ها مهم می باشد. در این نوع جراحی فاصله میان بینی و لب حدود ۹۰ الی ۹۵ درجه می باشد.

جراحی بینی فانتزی

در جراحی بینی فانتزی، بینی تا حد زیادی کوچک می شود و به بینی قوس زیادی داده می شود. نوک بینی به سمت بالا می رود و زاویه بین آن تا لب حدود ۱۰۰ الی ۱۰۵ درجه خواهد بود.

جراحی بینی نیمه فانتزی

در جراحی بینی نیمه فانتزی فرم نهایی چیزی مابین بینی فانتزی و طبیعی می باشد، به این معنی که نوک بینی خیلی به سمت بالا نمی رود و قوس بینی مانند جراحی بینی فانتزی زیاد نیست، اما به صورتی هم نیست که بینی فرم طبیعی داشته باشد، از این رو جراحی برای افراد دیگر قابل تشخیص است.


مشاوره-آنلاین-دکتر-پژمان-سرشارزاده

مزایای جراحی بینی استخوانی

جراحی بینی استخوانی باعث افزایش زیبایی بینی شده و می تواند در جذابیت کلی چهره تاثیر زیادی بگذارد. با استفاده از این جراحی ایرادات و نواقص ظاهری بینی از جمله انحراف بینی، قوز بینی، افتادگی نوک بینی، مشکلات تیغه بینی و … برطرف می شود، همچنین باعث اصلاح فرم بینی و رسیدن به فرم استاندارد به شکلی که با بقیه اجزای صورت تناسب داشته باشد، می گردد.

بهبود مشکلات تنفسی، یکی از مهم ترین مزایای جراحی بینی می باشد. افرادی که در تنفس خود دچار مشکل هستند با استفاده از این جراحی می توانند مشکلات خود را برطرف نمایید. همچنین جراحی هایی مانند جراحی پولیپ بینی یا جراحی لوزه می تواند همزمان با جراحی بینی انجام شود. پس از انجام جراحی بینی به دلیل ایجاد تناسب با سایر اجزای صورت، جذابیت بینی و لب ها افزایش پیدا می کند و باعث زیباتر شدن چهره فرد می شود.

جراحی-بینی-استخوانی-دکتر-سرشار-زاده
عکس-عمل-جراحی-بینی-استخوانی
جراحی-بینی-استخوانی

دلیل انجام جراحی بینی استخوانی

جراحی بینی استخوانی می تواند اندازه، شکل یا فرم بینی را تغییر دهد. همچنین ممکن است برای ترمیم ظاهر نامناسب ناشی از آسیب، رفع قوز، کجی، انحراف، افتادگی، اصلاح نقص مادرزادی یا بهبود برخی مشکلات تنفسی انجام شود.

آپارات-دکتر-پژمان-سرشار-زاده

اقدامات لازم قبل از جراحی بینی استخوانی

قدم اول برای افرادی که قصد انجام رینوپلاستی را دارند، یافتن بهترین جراح بینی است. این کار را می توانید با تحقیق درباره جراح مورد نظر خود در اینترنت، شبکه های اجتماعی، مشاهده ویدئوی های جراحی ونمونه کارها و … انجام دهید. سابقه پزشکی بیمار مهمترین سوالی است که پزشک می پرسد که عبارت است از: سابقه انسداد بینی، سابقه انجام جراحی در گذشته و هر دارویی که بیمار مصرف می کند. همچنین در مورد انگیزه و هدف انجام جراحی با بیمار صحبت خواهد کرد. اگر شخص به یک اختلال خونریزی مانند هموفیلی مبتلاست، ممکن است کاندیدای مناسبی برای جراحی بینی نباشد، پزشک بایستی بیمار را بصورت بالینی معاینه کند هم چنین انجام آزمایش کامل خون قبل از جراحی الزامی است. معاینه بالینی به پزشک این امکان را می دهد تا تعیین کند که چه تغییراتی باید انجام شود و چگونه ویژگی های فیزیکی در بیمار، مانند ضخامت پوست یا استحکام غضروف انتهای بینی، ممکن است بر نتایج عمل تأثیر بگذارد. معاینه بالینی برای تعیین تاثیر جراحی بینی بر تنفس بیمار حیاتی و ضروری است.

در ادامه به بررسی چند مورد از مراقبت های مهم قبل از جراحی بینی می پردازیم:

جلسه مشاوره و معاینه پیش از جراحی

قبل از انجام جراحی بینی شما به طور کامل توسط جراح معاینه می شود. همانطور که گفته شد، بیمار باید سابقه پزشکی خود را در اختیار پزشک قرار داده و انتظارات و توقعات خود را از جراحی بیان کند.


خودداری از مصرف دخانیات

مصرف دخانیات مانند سیگار، قلیان، پیپ و … باعث اختلال در گردش خون شده و می تواند روند بهبودی شما را به تعویق بیاندازد. توصیه می شود دو هفته قبل از جراحی مصرف آن را قطع کنید.


انجام آزمایشات تجویز شده توسط پزشک

پزشک یک سری آزمایشات را برای شما تجویز می کند که باید آن ها را انجام دهید. از جمله HIV، HBsAg، HCV Ab، FBS، آزمایش تشخیص مشکلات انعقادی خون (PT & PTT)، تست تشخیص بارداری خانم ها


خودداری از مصرف الکل

به دلیل مضراتی که مصرف نوشیدنی های الکلی برای بدن دارد و می تواند در روند جراحی و بهبودی پس از آن ایجاد مشکل کند، مصرف آن دو هفته قبل از جراحی بینی باید قطع شود.


قطع مصرف برخی داروها

چنانچه داروی خاصی ز جمله داروهای رقیق کننده خون مصرف می کنید باید قبل جراحی به پزشک اطلاع دهید تا تاثیرات دارو مشکلی در فرآیند جراحی ایجاد نکند. قبل از جراحی این داروها باید با مشورت پزشک قطع شوند.

طراحی کامپیوتری بینی قبل از عمل

جراح ممکن است از نرم افزار کامپیوتری برای دستکاری عکس ها استفاده کند تا به بیمار نشان دهد چه نوع نتایجی از جراحی قابل انتظار است. پزشک از این عکس‌ها برای ارزیابی‌های قبل و بعد، ارجاع در حین جراحی و بررسی‌های طولانی مدت استفاده خواهد کرد. پزشک توضیح خواهد داد که جراحی بینی چه نواقصی از بینی استخوانی را رفع خواهد کرد و کدامیک از نواقص قابل مرتفع شدن نمی باشد. طبیعی است که بیمار در مورد ظاهر خود آگاهی داشته باشد، اما بسیار مهم است که با جراح خود در مورد خواسته ها و اهداف خود برای جراحی صحبت کنید.

جراحی بینی استخوانی چگونه انجام می شود؟

برای انجام جراحی بینی نیاز به بیهوشی است تا این عمل در نهایت آرامش انجام شود و بیمار متحمل درد و ناراحتی نشود. در صورتی که جراحی به روش باز انجام شود، جراح برش هایی را در زیر تیغه بینی و داخل بینی ایجاد می کند و پوست بینی را به سمت بالا می کشد، اما اگر جراحی به روش بسته انجام شود برش ها تنها در داخل بینی زده می شوند و تغییرات و اصلاحات لازم در ساختار بینی اعمال می شود. پس از اصلاح مشکلات ساختاری بینی، در صورتی که جراحی به روش باز باشد پوست روی بینی برگردانده می شود سپس بخیه زده می شود.در صورت صلاحدید پزشک، تامپون در داخل بینی قرار داده می شود تا باعث شکل گیری درست مجراهای بینی شود. تامپون ممکن است بین ۳ تا ۵ روز بنا به تشخصیص پزشک داخل بینی شما بماند. برای جلوگیری از وارد شدن هر گونه ضربه احتمالی و محافظت از بینی، از اسپیلنت استفاده می شود.

مراحل جراحی بینی استخوانی

جراحی بینی شامل مراحل مختلفی است که در ادامه به آن می پردازیم:

مرحله اول: بیهوشی

طی فرآیند انجام جراحی بینی استخوانی، بیمار باید در وضعیت بیهوشی قرار بگیرد. استفاده از بیهوشی عمومی معمول تر از بی حسی موضعی یا تزریق وریدی است.

مرحله دوم : برش بینی

در مرحله دوم، جراح بینی را علامت گذاری کرده و آن را بر اساس روش جراحی بینی برش می دهد. در جراحی بینی بسته، برش ها فقط در داخل بینی ایجاد می شود در صورتی که در جراحی بینی باز علاوه بر داخل بینی در ناحیه کلولا (بین دو سوراخ بینی) برش زده می شود. به دلیل معمولا جراحی بینی به روش باز انجام می شود، در ویدئو ذیل برش باز به شما نشان داده می شود.

مرحله سوم: اصلاح مشکلات ساختاری بینی

در این مرحله، جراح تغییرات موردنیاز در ساختار بینی را انجام می دهد. این تغییرات ممکن است روی سپتوم یا تیغه بینی، غضروف ها، استخوان ها، نوک بینی و … بسته نوع و میزان مشکلات اعمال شود.

مرحله چهارم: بخیه و قرار دادن تامپون و اسپیلنت

در مرحله آخر نواحی برش که برش خورده بخیه زده می شوند و برای حفظ ساختار بیین پس از جراحی اسپلینت داخل بینی قرار داده می شود و بینی پانسمان می شود.

مرحله اول
مرحله دوم
مرحله سوم
مرحله چهارم

چسب زدن پس از جراحی بینی

چسب زدن بعد از جراحی بینی به شکل صحیح و طی مدت زمانی که پزشک تعیین کرده است، می تواند تاثیر زیادی در نتیجه نهایی و زیباتر شدن فرم بینی پس از عمل داشته باشد. قبل از اینکه چسب روی بینی شما زده شود، باید هر گونه چربی و آلودگی را از روی بینی پاک کرده و با پنبه الکلی محل مورد نظر را ضد عفونی نمایید. چسب زدن بعد از جراحی بینی سبب کاهش تورم بینی، فرم گیری بهتر بینی و جلوگیری از وارد شدن صدمه و آسیب می شود. از این رو باید نحوه درست چسب زدن را بدانید. مدت زمان چسب زدن در هر فرد بسته به نوع پوست بینی متفاوت می باشد. افرادی که بینی با پوست ضخیم دارند ممکن است نیاز به استفاده از چسب تا دو ماه پس از جراحی باشد. مراحل چسب زدن به بینی پس از جراحی عبارت است از:

استفاده از چسب مناسب از اهمیت بالایی برخوردار است. مدل و برند های مختلف چسب بینی وجود دارد که می توانید ان را از داروخانه تهیه کنید. برای انتخاب چسب مناسب با پزشک مشورت نمایید. چسب با عرض حداکثر ۱.۵ سانتیمتر مناسب می باشد.


چهار تکه چسب ۳ تا ۵ سانتیمتری جدا کنید و از بالای بینی به سمت پایین بچسبانید، به طوری که بخشی از هر تکه چسب زیر چسب بعدی قرار بگیرد و با آن همپوشانی داشته باشد.


چسب به طول ۱۰ الی ۱۲ سانتیمتر جدا کنید و آن را به صورت U شکل به زیر بینی بزنید و دو طرف آن را به سمت بالا برده و به بینی بچسبانید و در نهایت آن را فیکس نمایید. می توانید با یک قطعه چسب به همین ابعاد این کار را دوباره تکرار نمایید. در نهایت بخش اضافه درنوک بینی را می توانید با قیچی ببرید.

انواع روش های جراحی بینی استخوانی

جراحی بینی استخوانی به دو روش باز و بسته انجام می شود که تفاوت آن در محل برش ها می باشد. در جراحی بینی باز، برش فقط در داخل بینی ایجاد می شود ولی در جراحی بینی باز، علاوه بر داخل بینی، برش در زیر بینی یا ناحیه کلوملا نیز زده می شود. انتخاب نوع جراحی به تبحر پزشک در نوع جراحی و میزان پیچیدگی مشکلات بینی بستگی دارد.

جراحی بینی استخوانی باز، رایج ترین روش برای اصلاح فرم بینی استخوانی است. این جراحی نیاز به بیهوشی عمومی دارد که طی آن جراح پلاستیک یک برش کوچک ایجاد می کند که به آنها دید کاملی از استخوان و غضروف زیر پوست بیمار می دهد. سپس جراح خط بینی را تغییر شکل می دهد، که ممکن است شامل شکستن و تنظیم مجدد استخوان های بینی برای بهبود شکل باشد.

رینوپلاستی-باز

در جراحی بینی استخوانی بسته، جراح به جای ایجاد یک برش قابل مشاهده بر روی پل بینی، از طریق سوراخ های بینی جراحی را انجام می دهد. این روش نیز به بیهوشی عمومی نیاز دارد. جراح در زیر سوراخ های بینی شما کار می کند تا استخوان و غضروف بینی را اصلاح کند. رینوپلاستی بسته معمولاً به زمان بهبودی کمتری نیاز دارد و انتظار می رود بهبودی کامل بین ۱ تا ۲ هفته حاصل شود.

رینوپلاستی-بسته

جراحی-پولیپ-بینی

مراقبت های بعد از جراحی بینی استخوانی

انجام دقیق مراقبت های بعد از جراحی بینی بسیار مهم می باشد و می تواند تاثیر مستقیم روی نتیجه جراحی داشته باشد. از این رو باید دستورالعمل هایی که جراح برای شما تجویز کرده است را با دقت و در زمان مقرر انجام دهید.

مراقبت-ها-بعد-جراحی-بینی

به مدت دو هفته بعد از عمل از مصرف داروهای ضد انعقاد خون مانند آسپرین یا ایبوپروفن سایرین خودداری کنید. این داروها ممکن است ریسک خونریزی را افزایش دهند. فقط داروهایی را مصرف کنید که توسط جراح شما تایید یا تجویز شده است. همچنین از داروهای گیاهی و مکمل های بدون نسخه خودداری کنید. اگر سیگار می کشید یا الکل مصرف می کنید، باید تا دو هفته بعد از عمل مصرف آن را قطع نمایید. سیگار و الکل روند بهبودی پس از جراحی را کند می کند و ممکن است احتمال ابتلا به عفونت را افزایش دهد. از جویدن غذاهای سفت خودداری کرده و از غذاهایی مانند سوپ استفاده کنید.

تا یک هفته استراحت کنید وتا دو ماه از انجام ورزش و فعالیت های سنگین اجتناب کنید.

نتیجه جراحی بینی استخوانی

نتایج جراحی بینی در تمام افراد یکسان نیست و به نوع بینی و جراحی و عوامل دیگر بستگی دارد. هر جراحی منحصر به فرد است و برای آناتومی و اهداف خاص فردی که جراحی می کند انجام خواهد شد. باید توجه داشته باشید که برای مشاهده نتیجه نهایی جراحی بینی استخوانی باید صبور باشید. پس از جراحی بینی دچار تورم و زیادی است و بلافاصله نمی توان نتیجه جراحی بینی را مشاهده کرد.

هزینه جراحی بینی استخوانی

برای جراحی بینی استخوانی نمی توان هزینه دقیقی را عنوان کرد، زیرا عوامل مختلفی در برآورد هزینه نهایی این جراحی نقش دارند از جمله: مهارت و دستمزد پزشک، نوع جراحی، منطقه جغرافیایی کلینیک یا بیمارستان، میزان مشکلات بینی و …

برای اطلاع دقیق از هزینه جراحی بینی با مطب دکتر پژمان سرشار زاده تماس بگیرید.

تماس-با-دکتر-پژمان-سرشار-زاده

عوارض جراحی بینی استخوانی

باید توجه داشته باشید که برای دستیابی به نتیجه ای که از جراحی بینی انتظار دارید، باید در انتخاب جراح بینی خود دقت داشته باشید و به یک متخصص گوش و حلق و بینی با تجربه مراجعه کنید. انتخاب بهترین جراح بینی باعث می شود ریسک جراحی به حداقل برسد و خطری شما را تهدید نکند. چه بسا افرادی بوده اند که نزد افراد غیر پزشک و بی تجربه این کار را انجام داده اند و دچار مشکلات جبران ناپذیری مانند اختلال در مجرای تنفسی، آسیب به حس بویایی و ساختار بینی شده اند. جراحی بینی عوارضی مانند تورم و کبودی به همراه دارد که پس از گذشت مدتی از بین می رود و موقتی است.

بهترین جراح بینی استخوانی

قبل از جراحی، یافتن بهترین جراح بینی استخوانی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. شما باید جراحی را پیدا کنید که به کار او اعتماد داشته باشید. این اعتماد را می توانید از نظرات افراد درباره پزشک در صفحات مجازی پزشک و انجمن ها، مشاهده نمونه کارها، مراجعه به مطب و مشاهده نمونه کارهای او به دست آورید. تجربه و مهارت جراح و داشتن روزمه پزشکی و کاری قوی بسیار با اهمیت است.

دکتر پژمان سرشارزاده

متخصص گوش و حلق و بینی و جراح سر و گردن

تخصص در زمینه ی جراحی زیبایی صورت و بینی
گواهینامه پزشکی از کشور کانادا
عضو انجمن پزشکان کانادا

جراحی بینی استخوانی را با تجربه و دانش بالا و تکنیک های جراحی روز دنیا انجام می دهند.

عکس-دکتر-سرشارزاده-جراح-بینی

در ادامه ویس رضایت بیمار از جراحی بینی استخوانی دکتر سرشارزاده را می توانید گوش دهید:

صدا

نتیجه گیری

تغییرات بسیار جزئی در ساختار بینی می تواند تفاوت زیادی در ظاهر بینی ایجاد کند. در برخی موارد، تغییرات جزئی کافی نیست و بیمار و جراح ممکن است تصمیم به تغییرات بیشتر بگیرند، و جراحی ثانویه انجام شود. در این صورت باید حداقل یک سال برای جراحی بعدی صبر کنید، زیرا بینی شما در این مدت ممکن است دچار تغییراتی شود.

منبع:

https://www.mayoclinic.org/tests-procedures/rhinoplasty/about/pac-20384532
https://www.healthline.com/health/dorsal-hump

سوالات متداول جراحی بینی استخوانی

دکتر پژمان سرشار زاده

دکتر پژمان سرشار زاده

متخصص گوش، حلق و بینی و جراح سر و گردن
تخصص در زمینه ی جراحی زیبایی صورت و بینی
گواهینامه پزشکی از کشور کانادا
عضو انجمن پزشکان کانادا

48 پاسخ

  1. به‌سختی می‌شود جلوی عطسه کردن را گرفت ولی می‌شود شدت عطسه را با کم کردن مقدار هوای دم و بازدم کاهش داد و برای جلوگیری از برگشت فشار ناگهانی به داخل بینی بهتر است با دهان باز و بدون اینکه با دست‌ها جلوی بینی را بگیریم عطسه شود تا فشار به داخل بینی برگشت داده نشود.

 1. جراحی بینی من مصادف شده با یه سفر کاری ضروری که باید با هواپیما برم. میخواستم بدونم میتونم بعد جراحی می تونم سوار هواپیما بشم؟ مشکلی برام ایجاد نمی شه؟

  1. سلام وخسته نباشید خدمت دکتر سرشارزاده وسپاس از مقاله جامع ومفیدشون،جناب دکتر کسی که چند سال پیش رینو پلاستی انجام داده آیا می‌تونه به بینی آنزیم بزنه؟

 2. سلام خسته نباشید؛دکتر اگر مویرگ های بینی از قبل دچار پارگی شده باشند میتوان عمل زیبایی انجام داد؟ اول مویرگ ها درمان میشن درسته؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *